15 مورد مزایا و معایب پلی کربنات جهت پوشش سقف چیست؟

15 مورد مزایا و معایب پلی کربنات جهت پوشش سقف چیست؟

  • شماره: 102
  • 1396/04/18
  • 4694

اشتراک در شبکه های اجتماعی

 

مقایسه مزایا و معایب پلی کربنات سقفی در این مطلب آورده شده است . تصاویر کاربرد پلی کربنات در ساختمان و صنعت نیز در پایین صفحه آورده شده است . لازم به ذکر است پلی کربنات در سه حالت ورق توپر ، مشبک یا توخالی و موجدار تولید میگردد .

مزایا و معایب پلی کربنات سقفی

 

 

مزایا پوشش پلی کربنات:
1. نشکن :
تقریبا نشکن است و در مقابل نیروهای بزرگ مقاومت میکند . به این دلیل حتی برای ساهت شیشه ضد گلوله و سپر پلیس از آن استفاده میشود . در ساختن شیشه های ادارات پلیس ، مراکز امنیتی به کار میرود . 250 برابر شیشه هم ضخامت و توپر مقاومت دارد.


2. مقاومت در مقابل آفتاب : هر چند میزان مقاومت آن در برابر آفتاب و تغییر رنگ و زرد شدن  به پای پلکسی نمیرسد ، ولی ده سال نوع ضد UV آن مقاومت میکند و بعد اندکی زرد میشود . پلی کربنات ضد UV باید دارای فیلم و لایه نازک از  ذرات مقاوم در برابر نور خورشید باشد .


3. مات و شفاف و رنگی : انواع مات و شفاف آن با درجه کدر و روشن بودن مختلف وجوددارد ، حتی نوع رنگی آن نیز وجود دارد .


4. عایق حرارتی :  در ضخامت یکسان توپر پنج برابر شیشه عایق حرارتی است . اگر بیشتر از این نیاز دارید از نوع مشبک چند لایه و توخالی استفاده کنید .


5.دوام در مقابل سرما و گرما :  در مقابل تقییرات درجه حرارت و سرما و گرما مقاوم است ، اگر این خاصیت را در کنار عایق حرارتی ، تحمل نور آفتاب و نشکن یودن آن بگذاریم ، مشخص میشود چرا به صورت وسیع  در پوشش سقف گلخانه و قلمستان ها کاربرد وسیع دارد .


6. تحمل بار برف و امکان راه رفتن روی آن و شستشو: به ضخامت آن بستگی دارد ، به صورت پیش فرض و در ضخامتهای کم خیر . برای تعمیرات باید پا را روی شاسی زیرین گذاشت . با مواد شیمیایی می توان آن را به راحتی شست . مواد اسیدی نیز بر آن تاثیر اندکی دارد .


7. اجرا بصورت منحنی: بدون نیاز به گرما خم میشود . برای هر نوع سطحی چه منحنی و چه شکسته کاربرد دارد . اجرای سقفهای گنبدی ، اسوانه و انواع منحنی های معماری با آن امکانپذیر است .


8. مقاومت در برابر آتش: در مجاورت اتش ذوب میشود ، ولی آتش نمیگیرد . با دور شدن آتش شعله موجود منتشر نمیشود .


9 و 10 و 11: نصب ساده و آسان ، سبک بودن ، دوام آن تا 25 سال 

 

معایب پوشش پلی کربنات:

12.گرانتر بودن: نسیت به  پلکسی گلس هم ضخامت توپر بین 35 تا 50 دزصد گرانتر است . نسبت به پلاستیک ABS دو برابر گرانتر است ولی ABS مقاومت در برابر گرما سرما ودوام پلی کرینات را  ندارد . تقزیبا نسیت به انواع سقف پلاستیک دیگر  پی وی سی ، شیروانی  یا فایبر گلاس گرانتر است . 


13. عایق صوتی نیست: به تنهایی عایق صوتی نیست و صدای باران و تگرگ روی آن به وضوح شنیده میشود .


14.خراشیدگی: در مقابل سایش و خراشیدگی مقاومت ندارد . با ساییدن ، لایه برداری انجام میشود . بنابراین به هنگام شستشو نباید از سیم و یا  کاغذ ساب استفاده کرد .


15.شستشو:  از شوینده های وحلال های قلیایی نباید برای شستن ان استفاده نمود . بنابراین از استون و بنزن نباید استفاده شود . از شوینده با ph خنثی استفاده کنید .


16.ماده سبز: به هنگام ساخت آن گاز فسژن استفاده میشود که دوستدار انسان و طبیعت نیست . البته کلیه سقفهای پلاستیکی هر یک به نوعی دوستدار طبیعت نیستند .

 

مزایا و معایب پلی کربنات سقفی

 

مزایا و معایب پلی کربنات سقفی

 

 

دسته بندی های این مطلب: پوشش سقف

نظرات ارسالی