4 نکته در انتخاب بهترین زمان برای ایزوگام پشت بام ؟ بهترین فصل اجرای ایزوگام و اجرای ایزوگام در هوای سرد ؟

4 نکته در انتخاب بهترین زمان برای ایزوگام پشت بام ؟ بهترین فصل اجرای ایزوگام و اجرای ایزوگام در هوای سرد ؟

  • شماره: 106
  • 1396/04/20
  • 3221

اشتراک در شبکه های اجتماعی

محاسبه آنلاین هزینه ایزوگام بام ساختمان ، اینجا کلیک کنید .

 قیمت ایزوگام

 

1. رطوبت حداقل در هوا و بستر کاملا خشک: بهترین زمان برای ایزوگام پشت بام ، انتخاب فصلی است که بستر ایزوگام ، سقف ، کاملا خشک و عاری از رطوبت باشد و مقدار رطوبت هوا نیز کمترین باشد . بنابراین فصل تابستان بهترین فصل است.   

2. اشکال رطوبت چیست ؟ در صورت وجود رطوبت در بستر ، آب به تله افتاده  بین بستر و ایزوگام بخار شده ، ایزوگام باد میکند و تاول میزند .

3. در هر فصلی به سرعت بعد از شیب بندی بام خیر: در صورتی که شیب بندی پشت بام تازه انجام شده است ، از اجرای ایزوگام روی آن تا خشک شدن کامل ملات جلوگیری کنید .

4. با توصیه های زیر،  اجرای ایزوگام در هوای سرد ممکن است .

  • درجه حرارت محیط باید بالاتراز 10  درجه سانتیگراد باشد و ایزوگام نیز در 24 ساعت گذشته ، در دمایی بالاتر از 10 درجه انبار داری شده باشد .  بدین روش از ترک نخوردن ایزوگام به هنگام باز کردن رولها جلوگیری میکنید .

  • قبل از شعله دادن به رولها ، باید باز شده و روی سقف پهن شوند تا به صورت طبیعی حالت تخت سقف را به خود بگیرند .در فصل سرما هم ایزوگام و هم بسترآن روی سقف باید شعله داده شود .  در محل درزها و همپوشانی لایه ها ، نیز گرما دادن به بستر قبل از اجرا ، الزامی است .

  • بستر باید خشک و تمیز و عاری از گرد و غبار و خس و خاشاک باشد.ایزوگام باید مستقیما از انبار به پای کار آورده شود و در محل مصرف گردد . مصالح به هیچ عنوان مرطوب نباشد و در هوای سرد باقی نماند . 

  • ایزوگام در هوای سرد ، خشک و ترد و شکننده است . به هنگام حمل آن به طبقات بالا ، حمل بی دقت و برخورد آن به دیوار نما و نرده راه پله می تواند باعث پاره شدن آن شود . از پرت کردن و انداختن رولها به روی زمین جلوگیری شود .

دسته بندی های این مطلب: عایق کاری رطوبتی

نظرات ارسالی